Ontwerp van bouwtekeningen
©

Ontwerp van bouwtekeningen

|

Rewat-wannasuk-2561

Het programma van 

totale renovatie

 de mede-eigendommen van La Toussuire

Programma ‘Second Souffle’

Ajouter aux favoris

Maak kennis met het programma ‘Second Souffle’, een initiatief dat gericht is op de algehele renovatie van de appartementencomplexen in La Toussuire om hun prestaties te verbeteren, hun waarde te behouden en de toekomst van het skioord op duurzame wijze te ondersteunen.

Vandaag renoveren Om de aantrekkelijkheid voor de toekomst te behouden

Second Souffle is een programma dat door Atout France in het leven is geroepen om de algehele renovatie van recreatief vastgoed in bergplaatsen te versnellen, met name traditionele flatgebouwen en toeristische residenties.

In La Toussuire wordt het initiatief gedragen door het gemeentebestuur van Fontcouverte en de Remontées Mécaniques des Sybelles®, in samenwerking met het Maison des Propriétaires. Het heeft een tweeledig doel: de toeristische aantrekkingskracht van de accommodaties behouden en het skioord begeleiden naar een duurzamer model.

Een grondige renovatie, in overleg met de eigenaren

Het programma beperkt zich niet tot energieprestaties. Het biedt een alomvattende visie op gebouwen om het verbruik en de kosten te verlagen, de ruimtes te renoveren en te verfraaien, maar ook om nieuwe diensten voor eigenaren en vakantiegangers te bedenken.

Elke vereniging van mede-eigenaren gaat in haar eigen tempo te werk. Het proces begint met een technische diagnose door externe dienstverleners, aangevuld met een zorgvuldige afstemming op de behoeften, verwachtingen en meningen van de eigenaren.

Op basis van deze elementen kan de hele vereniging van mede-eigenaren vervolgens haar project uitstippelen en zich vastleggen op een meerjarenplan voor de werkzaamheden. Het doel is om te komen tot een samenhangende en duurzame renovatie, met met name:

  • Een verbetering van de energieklasse.
  • Een vermindering van het verbruik en de kosten.
  • Het behoud van de waarde van de woningen.
  • Een verbetering van het comfort en de aantrekkelijkheid van de gebouwen.
  • Een grotere tevredenheid bij eigenaren en vakantiegangers.

Al twee mede-eigendommen georganiseerd in La Toussuire

In La Toussuire hebben de flatgebouwen Goléon en Champ Pérouze zich aangesloten bij het totaalrenovatieprogramma ‘Second Souffle’, waarbij ze worden begeleid door het Maison des Propriétaires.

Deze twee mede-eigendommen hebben daarmee een aanpak in gang gezet waar andere gebouwen in het skioord nu inspiratie uit kunnen putten om hun eigen renovatieplan op te stellen, in overleg met hun vereniging van mede-eigenaren.

En als uw vereniging van eigenaren in actie kwam?

Wilt u meer weten over het programma ‘Second Souffle’? Heeft u een renovatieproject, vragen over uw woning of is uw vereniging van mede-eigenaren van plan om mee te doen aan het initiatief?

La Maison des Propriétaires heet u welkom tijdens de spreekuren in de kantoren van het VVV-kantoor, op maandag en donderdag van 14.00 tot 18.00 uur.

U kunt ook een bericht achterlaten via hebergement@la-toussuire.com.